Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Nowe tematy zajęć

Bezpłatne Wielokulturowe Warsztaty Familijne

Безкоштовні сімейні майстер-класи. Запрошуємо дітей 5-9 років з вихователями.
Free Family Activities.
Zapraszamy do udziału w bezpłatnych Wielokulturowych Warsztatach Familijnych.
 
Zajęcia odbywają się w kwietniu:
 
06.04 sobota
10:00-11:30 Skąd wieje wiatr?
 
13.04 sobota
10:00-11:30 Skąd wieje wiatr?
13:00-14:30 Co przyciąga nas do Ziemi?
Warsztaty Familijne to zajęcia opracowane z myślą o wspólnej pracy dziecka z dorosłym – mogą to być zarówno rodzice, dziadkowie jak i inne osoby dorosłe. Duety wspólnie przeprowadzają doświadczenia, konstruują, testują i szukają odpowiedzi na trudne pytania.
Podczas zajęć uczestnicy znajdują rozwiązania wielu zagadek. Sami zadają pytania i szukają na nie odpowiedzi. Każde zajęcia są poświęcone innej dziedzinie i każde zachęcają do uważnego obserwowania otaczającego nas świata. Uwrażliwiają, zmuszają do refleksji, pobudzają ciekawość
i kreatywność dziecka. Praca w towarzystwie rodzica lub opiekuna, sprawia, że dziecko chce się „wykazać”, a dorosły ma możliwość obserwacji procesu zdobywania przez dziecko wiedzy.
 
Warsztaty organizowane są w ramach programu "Razem dla lepszej przyszłości", realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie  przy wsparciu Fundacji Deloitte. Założeniem jest integracja zarówno polskich i ukraińskich rodzin jak również rodzin innych narodowości.
 
• Warsztaty są bezpłatne i skierowane do dzieci w wieku 5-9 lat wraz z opiekunami.
• Na zajęcia obowiązują zapisy, których można dokonać telefonicznie pod nr tel. 798 386 894, mailowo: biuro@sowa-raciborz.pl lub osobiście w SOWA Racibórz przy ul. Żorskiej 2.
• Ilość miejsc ograniczona.
 
Udział w zajęciach jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na publikację wizerunku uczestnika zajęć.
 
Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 50 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021–2028.