Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Warsztaty Familijne "Czym jest Fluorescencja?"

Zapraszamy serdecznie 24 listopada 2023 r. (piątek) o godz. 17:00 na Warsztaty Familijne "Czym jest fluorescencja?"
 
Podczas warsztatów poeksperymentujemy z tak ważnym biologicznie dla fotosyntezy światłem białym, które jest w istocie paletą wielu barw – swoistym świetlnym kodem kreskowym. Doświadczymy kodu kreskowego wybranych źródeł naturalnego i sztucznego światła, wykorzystując w trakcie spotkania spektroskop. Poznamy zjawisko fluorescencji, które pozwoli nam przetestować działanie kremów do opalania. W tym celu wzbudzimy fluoresceinę i rodaminę za pomocą odpowiedniej długości fal promieniowania elektromagnetycznego.
 
Prowadzącym będzie Tomasz Książczyk - trener dydaktyki aktywnej, wirtualny astronauta analogowy, absolwent Szkoły Trenerów Meritum i doktor nauk biologicznych. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy edukacyjnej z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Jest Ambasadorem Edukacji Kosmicznej w ramach programu działającego przy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Lideruje projektowi KoBaE - Kosmiczna Baza Edukacyjna.
 
Warsztaty Familijne to zajęcia opracowane z myślą o wspólnej pracy dziecka z dorosłym – mogą to być zarówno rodzice, dziadkowie jak i inne osoby dorosłe. Duety wspólnie przeprowadzają doświadczenia, testują i szukają odpowiedzi na trudne pytania. Podczas zajęć uczestnicy znajdują rozwiązania wielu zagadek. Sami zadają pytania i szukają na nie odpowiedzi. Każde zajęcia są poświęcone innej dziedzinie i każde zachęcają do uważnego obserwowania otaczającego nas świata. Uwrażliwiają, zmuszają do refleksji, pobudzają ciekawość i kreatywność dziecka. Praca w towarzystwie rodzica lub opiekuna, sprawia, że dziecko chce się „wykazać”, a dorosły ma możliwość obserwacji procesu zdobywania przez dziecko wiedzy.
 
Na zajęcia obowiązują zapisy, których można dokonać telefonicznie pod nr tel. 798 386 894, mailowo: biuro@sowa-raciborz.pl lub osobiście w SOWIE przy ul. Żorskiej 2.
Koszt zajęć to 30 zł od duetu (dorosły + dziecko pow. 6 lat).
Liczba miejsc ograniczona.
 
Zapraszamy