Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Warsztaty Familijne

29.09.2023 r. (piątek) 17:oo - 19:00

Warsztaty Familijne "Czy wszyscy widzimy tak samo?"

 

Już 29 września 2023 r. o godz. 17:00 - 19:00 odbędą się Warsztaty Familijne w SOWA Racibórz przy ul. Żorskiej 2.

W ramach warsztatów dowiemy się jak widzą ludzie, a jak zwierzęta? Jak widzą dalekowidze, daltoniści, a jak niedowidzący? O zmyśle wzroku oraz magicznym świecie kolorów opowie dr Aldona Rosner z Centrum Kształcenia Ustawicznego - filii Politechniki Śląskiej. Podczas warsztatów będzie można zobaczyć świat w podczerwieni. Opowiemy o tym do czego można wykorzystać termowizję czy świtało ultrafioletowe. Nie zabraknie również kreatywnych działań i pobudzania wyobraźni.

Co to są Warsztaty Familijne?

To zajęcia opracowane z myślą o wspólnej pracy dziecka z dorosłym – mogą to być zarówno rodzice, dziadkowie jak i inne osoby dorosłe. Formuła warsztatów najlepiej sprawdza się gdy zespół tworzą: jeden dorosły i jedno dziecko. Duety wspólnie przeprowadzają doświadczenia, testują, szukają odpowiedzi na trudne pytania. Podczas zajęć uczestnicy znajdują rozwiązania wielu zagadek. Sami zadają pytania i szukają na nie odpowiedzi. Każde zajęcia są poświęcone innej dziedzinie i każde zachęcają do uważnego obserwowania otaczającego nas świata. Uwrażliwiają, zmuszają do refleksji, pobudzają ciekawość i kreatywność dziecka. Praca w towarzystwie rodzica lub opiekuna, sprawia, że dziecko chce się „wykazać”, a dorosły ma możliwość obserwacji procesu zdobywania przez dziecko wiedzy.

Zapisy:
Na zajęcia obowiązują zapisy, których można dokonać telefonicznie pod nr tel. 798 386 894, mailowo: biuro@sowa-raciborz.pl, lub osobiście w SOWIE przy ul. Żorskiej 2.
Koszt zajęć to 30 zł od duetu (dorosły + dziecko w wieku 6-10 lat).