Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

1 Urodziny SOWA Racibórz

SOWA ma już rok. Wielkie, urodzinowe świętowanie odbyło się 17 grudnia.

17 grudnia 2021 nasze eksponaty i zestawy w Majsterni zostały udostępnione lokalnej społeczności. Był to rok bardzo intensywny. Nasza placówka jako jedna z dwóch pilotażowo otwartych w Polsce, była zobligowana do tego, żeby samodzielnie wypracować model, według którego chce działać. 

Czy to zadanie nam się udało?

Sądząc po ilości odwiedzających, ilości wydarzeń, partnerstw, zdaliśmy ten egzamin na piątkę z plusem.

Prawie 10 000 osób skorzystało z naszej oferty. Jest to ilość, która może imponować, zważywszy, że pierwsze miesiące naszej działalności odbywały się w cieniu pandemii.

Poza podstawową ofertą SOWA organizowała liczne wydarzenia. Największym z nich był z pewnością „Festiwal Odkrywców”. Pierwsza tego typu impreza organizowana w regionie. Okazała się strzałem w dziesiątkę. Tłumy odwiedzających, wielu wystawców i świetna atmosfera, tak można podsumować to co działo się w maju na bulwarach.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także inne nasze imprezy, tj. „Noc w SOWIE”, „Noc pod gwiazdami”, „Kosmiczne wakacje z SOWĄ” czy zajęcia w ferie podczas akcji „Zima w mieście”.

Oferta naszej SOWY została poszerzona o cykl pn. „Warsztaty Familijne” i do tej pory zostało zrealizowanych 5 spotkań. Chętnie angażowaliśmy się także w wydarzenia miejskie, np. Warsztaty dużej formy podczas „Otwarcia bulwarów”, „Karaiby na niby” na basenie Obora, czy w ostatnim czasie wspaniały projekt „Otulony Racibórz”. Braliśmy udział w festynach i piknikach organizowanych przez raciborskie szkoły i przedszkola. Byliśmy również gośćmi na Zamku Piastowskim podczas festynu organizowanego wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas i nasze pomysły.

Ogromne podziękowania dla odwiedzających nas gości. Dziękujemy, że towarzyszyliście nam przez ten cały rok.